ELIXAIR oczyszcza powietrze wykorzystując jonizację i elektrostatyczne przyciąganie naładowanych cząstek. Proces ten niszczy wyłapane zanieczyszczenia (zamienia je w biologicznie neutralny osad) i gwarantuje bezpieczne środowisko życia dla Ciebie i Twoich najbliższych. ELIXAIR to wysokiej klasy oczyszczacz powietrza, cieszący się uznaniem klientów na całym świecie, w tym z branży medycznej. Zastosowana w nim zaawansowana technologia elektrostatyczna precyzyjnie niszczy drobnoustroje na poziomie DNA/ RNA (m.in. wirusy, bakterie, spory, grzyby, drożdże i pleśnie), przez co wykazuje znacznie lepszą skuteczność niż filtry    włókninowe HEPA, które tylko je wyłapują i magazynują (do czasu wymiany filtra). ELIXAIR jest tak wydajny, że po 30 minutach pracy powietrze jest znacznie czystsze, bardziej świeże i łatwiej się nim oddycha.

Najmniejsze cząstki – mniejsze niż 2,5 μm (w szczególności 0,0025 mm) – są najbardziej szkodliwe dla zdrowia, ponieważ są przenoszone głęboko do pęcherzyków płucnych, a stamtąd przenikają do krwioobiegu. Cząstki – 1 μm (0,010 mm) i większe – są w większości przechwycone przez błony śluzowe górnych dróg oddechowych. Dla przykładu wirus SARS-CoV-2 ma wielkość około 100 do 120 nanometrów czyli 0,1 μm. Zdolność filtra elektrostatycznego ELIXAIR do usuwania nawet najmniejszych cząsteczek jest lepsza niż mechanicznych filtrów włókninowych.

Mechaniczne filtry włókninowe typu HEPA tracą zdolność usuwania drobnych cząstek w miarę zmniejszania się rozmiaru cząstek. Zdolność filtrowania ELIXAIR wyróżnia się szczególnie w przypadku najmniejszych cząsteczek.

 

 

 

Zasada oczyszczania powietrza ELIXAIR (na schemacie – Zasada Działania ELIXAIR E400):   

 1. Wentylator ELIXAIR zasysa cząstki zawieszone w powietrzu, filtr wstępny zatrzymuje duże cząstki (włosy, sierść, większe drobiny).
 2. Większość cząstek unoszących się w powietrzu jest tak mała, że nie przylegają do filtra wstępnego. Zamiast tego trafiają do “serca” urządzenia – wysokowydajnej jonizującej komory elektrostatycznej. Zjawisko jonizacji i elektrostatycznego przyciągania cząstek do metalowych płyt filtra zapewnia WYCHWYCENIE z powietrza WSZYSTKICH przepływających przez niego CZĄSTEK aż do wielkości NANO, oraz unieszkodliwienie i eliminację drobnoustrojów
 3. Cząsteczki przywierają do płytek i pozostają tam, dopóki komórka nie zostanie umyta.
 4. Pozostałe zanieczyszczenia gazowe, takie jak zapachy czy LZO (lotne związki organiczne), są usuwane przez filtr z węglem aktywnym, który jest standardowym elementem zamiennym urządzenia.
 5. Wentylator urządzenia oddaje czyste powietrze z powrotem do pomieszczenia.

Filtr Elektrostatyczny Wolnostojący
ELIXAIR E200

 • Sugerowana wielkość pom. < 30 m²
 • Max przepływ powietrza 90 m³/h
 • Efektywność oczyszczania: 99,8%  w zakresie od PM1 do PM10

 

                                MODEL CHWILOWO NIEDOSTĘPNY

Filtr Elektrostatyczny Podłogowy
ELIXAIR E400

 • Sugerowana wielkość pom. < 70 m²
 • Max przepływ powietrza 240 m³/h
 • Efektywność oczyszczania: 99,8%  w zakresie od PM1 do PM10

Filtr Elektrostatyczny Sufitowy
ELIXAIR E2100

 • Sugerowana wielkość pom. < 340 m²
 • Max przepływ powietrza 1000 m³/h
 • Efektywność oczyszczania: 99,8%  w zakresie od PM1 do PM10

Jak to działa?
Obejrzyj i dowiedz się więcej.

Dział handlowy:

Jarosław Jądrzyk
tel. 519 793 430
[email protected]